Divize strojírenství a svařování

Divize strojírenství a svařování svou činnost oficiálně zahájila 10. 11. 2011 v moderních halách vybavených novými technologiemi..
Díky zkušenostem našich pracovníků a možnostem nové technologie nabízíme výrobní a svařovací kapacity pro výrobu a opracování strojních dílů, svařenců ale i náročnějších strojních celků.
Strojní kapacita je vhodná především k výrobě a opracování středně těžkých strojních součástí.
Obráběcí stroje jsou vybaveny řídícími systémy Heidenhain, Sinumeric a Fagor.
Přeprava a manipulace s břemeny v halách je mostovými jeřáby o nosnosti 12,5 t břemene.

Šestiletá historie této divize ukazuje, že pracovat v regionu vysoké koncentrace strojírenských firem je obzvláště náročné.
I přes velkou konkurenci v cenové oblasti se nám postupně podařilo získat podíl na trhu a také významné obchodní partnery. Snažíme se rozvíjet spolupráci s fi rmami, které působí v oblasti energetiky,
strojírenství a hutnictví. Nově bychom se chtěli zaměřit i na obor výroby součástí
železničních kolejových vozidel.

 

Vybavení haly pro strojní obrábění

CNC SOUSTRUHY

SF 55/2000, SF 55/3000

Stroje mají poháněné nástroje, což samozřejmě velmi zvyšuje produktivitu práce. S touto výbavou mohou frézovat a vrtat díry.
Jsou vhodné především na sériovou výrobu, ale možnost
manuálního režimu je předurčuje i k využití při kusové výrobě.

 

SOUSTRUH

CU 1000RD/6000

Je robustní velký soustruh na těžkou práci.
Jeho základní parametry jsou :
oběžný průměr nad suportem 690 mm a točná délka 6000 mm.

 

KARUSEL VLC 1600

Robustní stroj pro obrobky do hmotnosti 8 tun. Přesnost obrábění IT 7. Maximální rozměry obrobku: průměr 1,8 m  x  výška 1,4 m

 

VODOROVNÁ VYVRTÁVAČKA STOLOVÁ - WFT 13 CNC

Největší stroj „Obrobny“ je horizontka WFT 13 CNC. Stroj je koncipován pro obrábění: svařenců, převodových skříní, těles armatur, hřídelí, atd. Moderní řídící systém Heidenhain umožňuje opracovávat opravdu složité obrobky. Horizontka je vybavena úhlovou frézovací hlavou, která dále rozšiřuje využitelnost stroje.

 

HORIZOTÁLNÍ VYVRTÁVAČKA W 100 A:

Klasická horizontální vyvyrtačka určená pro opracování svařenců, těles armatur, převodových skříní apod... s rozměrem stolu 1 250 x 1 250 mm, s podelným rozjezdem max 1 600 mm a maximální hmotností obrobku 3 000 kg.

 

OBRÁBĚCÍ CENTRUM - WMCF-1600 CNC

Stroj je určen k přesné opakované výrobě s využitím například při obrábění: hydraulických kostek, těles převodových skříní, přírub. Tento stroj je velmi vhodný rovněž i pro nástrojářskou práci. Stroj je vybaven i řízenou čtvrtou osou. Vysoké otáčky vřetene zde umožňují i používání malých průměrů nástrojů, které se využijí například u výroby forem.

 

PÁSOVÁ PILA - HERKULES X 650 x 750

Stroj je určen pro dělení šíroké škály jakosti materiálů, včetně nerez nástrojových ocelí, neželezných a lehkých kovů a jak profilů tak plných polotovarů.

 

VRTAČKA RADIÁLNÍ TPR 1600 H 

Radiální vrtačka je velmi moderní konstrukce. Je vybavena hydraulickým zpevňováním pohyblivých skupin a hydraulicky ovládanou předvolbou otáček vřetena. Otáčky vřetena je možné volit 
v několika krocích dopředu. 

 

 

Soustruh Sa 102 CNC

Soustruh Sa 102 CNC je moderní CNC soustruh s oběžným průměrem 1020mm nad ložem, 680mm nad suportem a točnou délkou 6000mm. Osazený revolverovou nástrojovou hlavou s 8 pozicemi. Soustruh je vhodný pro sériovou i kusovou výrobu.

 

 

 

Welding and Assembly Plant Equipment

MACHINES AND EQUIPMENT TESTING

  • Dedicated workplace with a mounting plate with T-slots.
  • Testing switchboard (for electric connection, start-up and adjustable electric motors protection up to power of 400 kW).
  • Testing hydraulic stand (for hydraulic liquid supply of the tested equipment, cycling, pressure testing – pressure up to 600 bar).

 

Welding Plant equipped with welding boxes for manual welding MIG/MAG/TIG.

 

Micro surfacing: Revamping of piston rods with relatively small damages – nicks and scratches.

 

Assembly hall: For assembling of hydraulic and process units.

 

Submerged-arc-welding Automatic Machine CaB 300M

Welding methods: Twin SAW, GMAW, FCAW

Machine is equipped with a positioner for rotating parts up to 10 tons.